O nas

Znamy się od urodzenia.

Mieszkałyśmy drzwi w drzwi, wychowywałyśmy się jak siostry. Wspólne zabawy zawsze krążyły wokół opieki i pomagania. Byłyśmy mamami, pielęgniarkami, nauczycielkami, opiekunkami, prowadziłyśmy nawet, jako 6-latki dom dziecka dla wojennych sierot. Tak kształtowała się przez lata nasza wrażliwość. Późniejsze wybory: kierunki studiów, praca w Domu Pomocy Społecznej, wolontariat, praca na obozach rehabilitacyjnych, liczne praktyki w ośrodkach specjalnych doprowadziły nas w to samo miejsce – Zespół Szkół nr 19.

Od kilkunastu lat realizujemy się zawodowo w jednej z największych szkół integracyjnych w Polsce, gdzie prowadzimy indywidualną terapię. Te wszystkie lata sprawiły, że praca stała się naszą pasją. Osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny stały się integralną częścią naszego życia.

Wśród naszych bliskich i przyjaciół znalazły się osoby, które czują jak my.  A że w grupie siła, zrodziła się myśl, by działać, jako stowarzyszenie.
W naszym personalnym dorobku jest organizacja wielu imprez, działań i akcji podnoszących poziom społecznej świadomości o niepełnosprawności. Wiemy jak ważna jest potrzeba mówienia o niepełnosprawności, oswajanie społeczeństwa z tematem, który może dotknąć każdego z nas, na każdym etapie życia. Doświadczenie i wiedza, jaką zdobyłyśmy mają być fundamentem dla dalszych działań.

Wiemy jedno – chcemy budować mosty, a nie mury.

 11171494_960870457277254_501755831_o

Wspierają nas:

 

Projekt „Inicjuj z Fio” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

logoh_tlo

Ta strona wykorzystuje Ciasteczka. Dowiedz się więcej na temat ciasteczek na tej stronie.