4. Mały Festiwal Ty i Ja w Bydgoszczy zbliża się

Rok przerwy! Dłużej nie wytrzymałyśmy – wracamy z festiwalem filmowym na bydgoską arenę 
Zatęskniłyśmy za wieczorem pełnym emocji, wzruszeń, nowych znajomości  Ten festiwal to dla nas święto, ale mamy nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze, by to co dzieję się tego dnia na sali Kina Helios Bydgoszcz stało się codziennością 
Kto był ten wie, kto nigdy nie był – serdecznie zapraszamy 
Dzięki współfinansowaniu wydarzenia z budżedu Miasta Bydgoszczy możemy obiecać, że będzie elegancko i dostojnie. Będziecie z nami?

Zapraszamy na wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/255121464892317/?acontext=%7B%22ref%22%3A%22108%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Bez Ograniczeń wraz z Zespołem Szkół nr 19 zaprasza Państwa na Mały Festiwal Ty i Ja w Bydgoszczy organizowany w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja (Koszalin).

Festiwal to działania na rzecz pełnej integracji społecznej:
– Gala festiwalu – to projekcja kilku filmów (dokumentalne, fabularne, amatorskie), w których dominuje tematyka niepełnosprawności. Wśród prezentowanych filmów znajdzie się film z audiodeskrypcją.
– Wybranym projekcjom towarzyszyć będzie
wystawa artystki malującej stopami i ustami zrzeszonej w Wydawnictwie AMUN – Pani Marii Waszkiewicz
– Oprawę muzyczną festiwalu zapewni lokalna, młoda i zdolna – Pani Diana Rusinek.
Jeśli Festiwal Filmowy – to w najlepszym kinie w mieście. Kino HELIOS w Bydgoszczy jest sponsorem głównym, partnerem i przede wszystkim przyjacielem Małego Festiwalu Ty i Ja od samego poczatku, czyli roku 2013. Ma ono największą salę filmową w mieście (450 miejsc siedzących), windę i przestrzeń dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością, sala ta ma również ogromną przestrzeń by pomieścić wiele wózków i zespół muzyczny bez poczucia ścisku i dyskomfortu dla widza.

Dla uczestników festiwalu szykujemy wiele niespodzianek, dzięki sponsorom każdy ma szansę zdobyć wartościową nagrodę, zaprosiliśmy również wyjątkowych gości. Festiwal ma być okazją do kształtowania wrażliwości i wyobraźni, ale ma być też możliwością bycia wśród ludzi, poznawania ich aktywności, ma być towarzyskim spotkaniem, lekkcją empatii, ale też dobrą zabawą. Mamy wizję, marzenia i potrzebę kształtowania społecznej świadomości na temat niepełnosprawności. Wpisaliśmy się na stałe na listę miast przyjaznych, otwartych na inkluzję społeczną.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie Konferencja organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy pt. „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”, która odbędzie się w kolejnym dniu września na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Prelegenci przedstawią pracodawcom możliwości zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, przybliżą temat rynku pracy, formy pomocy, sposoby aktywizacji, dla osób niepełnosprawnych. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele instytucji, jak i osoby z niepełnosprawnościami, którzy jako pracownicy opowiedzą o swoich ścieżkach kariery.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, zapraszajcie znajomych, kto był na festiwalu, ten wie jak bardzo emocjonalne wydarzenie przed nami.
Do zobaczenia 🙂

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta Bydgoszczy – DZIĘKUJEMY ♥

Leave a comment

Your email address will not be published.


*Ta strona wykorzystuje Ciasteczka. Dowiedz się więcej na temat ciasteczek na tej stronie.